سلامت

نحوه خشک کردن گوجه

قیمت هر کیلو گوجه خشک عمده

چگونه گوجه را خشک کنیم ؟

به چند روش میتوانیم گوجه را خشک کنیم در ادامه مقاله خشک کردن گوجه در نور آفتاب و خشک کردن گوجه را در فر را بررسی می‌کنیم.

 

خشک کردن در نور آفتاب

روش خشک کردن در زیر نور آفتاب روشی بسیار آسان است اما این روش در هر نوع آب و هوایی مناسب نیست. باید در نظر داشت درجه حرارت بالا و رطوبت کم از ویژگی آب و هوایی مناسب برای خشک کردن میوه است.
خشک کردن گوجه فرنگی در اواخر فصل تابستان باعث ماندگاری بهتر آن می شود. از ساده ترین روش های نگه داری گوجه فرنگی، خشک کردن آن زیر نور خورشید است.
ابتدا گوچه فرنگی ها را شسته و خشک میکنیم سپس به صورت ورقه ای خرد میکنیم هر چه برش ها نازک تر باشد سریع تر خشک می شود.سپس برش‌ها را روی توری فلزی پهن میکنیم‌ ‌‌کمی بالاتر از سطح زمین قرار میدهیم ‌تا هوا جریان داشته باشد.و بعد در معرض نور آفتاب قرار می دهیم.این روش حدودا ۲ تا ۴ روز طول میکشد که بستگی به شرایط آب و هوایی دارد.
از گوجه فرنگی خشک برای طعم دار و رنگدار کردن انواع غذا مانند سوپ استفاده می شود.

 

خشک کردن گوجه فرنگی در فر

خشک کردن گوجه فرنگی در فر بسیار سریع تر از نور آفتاب صورت می گیرد و وابسته به شرایط آب و هوایی نیست. حدودا ۶ تا ۱۲ ساعت طول می کشد که میوه ها به حالت خشک درآیند.
ابتدا فر را از قبل تا دمای ۱۴۰ تا ۱۴۵ درجه فارنهایت گرم میکنیم سپس گوجه فرنگی های اسلایس شده را داخل فر میگذاریم.
سینی را به مدت ۶ تا ۱۲ ساعت داخل فر گذاشته در این حین کمی در فر راباز کرده تا هوای مرطوب و گرم خارج شود. هر چند گاهی گوجه فرنگی‌ها را چک کنید و در صورت لزوم گوجه ها رو برگردانید، زمانی که گوجه ها رنگی تیره به خود گرفت آماده است.
گوجه ها باید انعطاف پذیر باشند. اگر گوجه ها مرطوب و چسبناک بود باید مدت زمان بیشتری در فر بماند. پس از آماده شدن ورقه ها را از فر خارج کرده تا در دمای اتاق خنک شوند.
می توانید به مدت ۲ تا ۴ هفته در یخچال ۸ تا ۱۲ ماه در فریزر نگهداری کنید.

 

در صورتی که تمایل به خرید گوجه خشک با بهترین کیفیت و بدون هیچ گونه مواد افزودنی را دارید و اگر میخواهید محصولی که بدست شما میرسد کاملا تازه باشد برای ثبت سفارش محصول با شماره ۰۹۱۲۵۱۳۶۵۵۹ در تماس باشید.

 

محصول پیشنهادی : گوجه خشک 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *